LKS Czeluśnica - Nafta Splast Jedlicze 0-3 (0-1), J.Krawczyk, R. Macnar x2

Nafta Splast Jedlicze vs LKS Moderówka 3-1 (2-1), R.Macnar x2, Rymarczyk(k)

• 0
  • 1

DERBY GMINY JEDLICZE dla Nafty Splast

W prestiżowym meczu 22 kolejki Nafta Splast Jedlicze pokonuje, lokalnego rywala, drużynę LKS Moderówka 3-1.

Bramki strzelili: R.Macnar x2 i Rymarczyk (k).

Nafta po jesiennym zwycięstwie nad rywalenem miedzy 4-1, dzisiaj również musiała udowodnić swą wyższą w derbowym pojedynku. Drużyna gości przystąpiła z wielkim animuszem. Sytuacja drużyny LKS Moderówka, z kolejki na kolejkę stawała się coraz trudniejsza. Moderówka przystąpiła do spotkania mając na koncie niesłychanie ważne porażki z drużynami walczącymi o byt A klasowej piłki. Pomimo założonych innych priorytetów, ten mecz ważny dla obu ekip.

Mecz zaczął sie od ataków  z obu. Każda z drużyn chciała zdominować rywala. Nafta przy wykonywaniu kolejnego z rzutów rożnych, zgubiła piłkę na polu karnym, którą otrzymał napastnik gości. Ten wyrwał się interweniującemu obrońcy i stanął sam na sam bramkarzem. Piłka odbijąc się jeszcze od słupka przekroczyła linię bramkową. Mielismy  0-1 dla gości. Nafta od tego momentu przystąpiła do ataku zachowująć najwyższą czujność w obronie. Po jednej z atakcji nadbiegający R.Macnar silnym strzałem zza pola karnego kieruje piłkę w długi róg bramki Moderówki. Na takie strzały kibice sympatyzujący z Naftą czekali od dawna. Nie mija więcej niż 10 minut i ponownie R.Macnar wpisuje się listę strzelców. Nafta przeprowadza lewo stroną boiska kontrę, która w 100% wykorzystuje nasz napastnik. Po przerwie goście za wszelka ceną chcieli wywieźć z Areny Splast choć 1pkt. Ataki ich jednak zatrzymywane były daleko przed polem karnym. Nafta zaczęła grać swoje i atakać z kontry. Po jednym z takich ataków w polu karnym cięty zostaje R. Macnar. Pewnie karnego na gol zamienia młody piłkarz  K. Rymarczyk. Przez ostatnie 30 minut spotkania Nafta kontrolowała już przebieg spotkania.

Majowy weekend wypadł bardzo udanie. Nafta Splast odniosła 2 zwycięstwa strzeliła 6 bramek. Bramkarz naszej druzyny został pokonany jednoktrotnie. Ponadto nasz nominalny napastnik R.Macnar przełamał się i trafił do bramki naszych rywali 4-ro krotnie. Na słowa podziekowania zasługują również tafienia J.Krawczyka oraz K. Rymarczyka. Cała drużyna walczy o wspólny cel.

Po połowie rundy wiosennej widać, że każdy mecz jest ważny. Klaruje się grupa drużyn walczących o awans.

Orzeł Lubla     1-2     Karpaty Klimkówka

DERBY GMINY JEDLICZE: Nafta Splast Jedlicze vs LKS Moderówka, 3 maja (wtorek), godz.15.00

Już w najbliższy wtorek, 3 maja w święto uchwalenia Konstytucji Polski odbębą się w ramach rozgrywek o mistrzostwo Klasy A-2 Derby Gminy Jedlicze. Nafta Splast podejmuje zespół LKS Moderówka. Mecz prestizowy bo o miano najlepszej drużyny w Gminie. W meczu tym w drużynie gości zagrają dobrze znani nasi byli zawodnicy Daniel Nycz, Marcin Gierlicki, Jarosław Krawczyk i Paweł Gawron

Serdeczernie zapraszamy do kibicowania na stadionie Splast Arena.

Orzeł Lubla     -     Karpaty Klimkówka     3 maja, 16:30

21 kolejka Klasy A, grupa: Krosno II: LKS Czeluśnica vs Nafta Splast Jedlicze 0-3 (0-1)

W 21 serii spotkań Nafta Splast pewnie pokonuje rywala zza miedzy, zespół LKS Czeluśnica 3-0. Bramki strzelili - w pierwszej połowie spotkania J.Krawczyk oraz dwukrotnie w II połowie spotkania R. Macnar. Nafta, po zwycięstwie w delegacji, ponownie obejmuje fotel lidera.

Intensywny długi weekend

W majowy długi weekend piłkarze Nafty rozegrają dwa mecze derbowe.  W niedzielę o 16:30 w Czeluśnicy z tamtejszym LKS,  a we wtorek podejmiemy sąsiadów z Moderowki.  Ten mecz o godz 15. Po niedzielnej kompromitacji w Kopytowej Nafciarze mają coś do udowodnienia. To co zdarzyło się w niedzielę,  porażka w takim stylu,  albo raczej jego braku to coś za co warto przeprosić Kibiców. W niedzielę gramy w Czeluśnicy.  W jej barwach zobaczymy Sebastiana Szurka i Jarosława Muzykę, we wtorek z LKS Moderowka przyjadą inni nasi byli zawodnicy Daniel Nycz, Marcin Gierlicki, Jarosław Krawczyk i Paweł Gawron.

20 kolejka Klasy A, grupa: Krosno II: Polonia Kopytowa vs Nafta Splast Jedlicze 3-0 (0-0)

Nafta ponosi 4 w tym sezonie porażkę, ulegając w Kopytowej tamtejszej  Polonii 3-0.

Pomimo dominacji w pierwszej połowie Nafta wywozi z Kopytowej 0 punktów i wór bramek . Drużyny walczące o awans do V ligi deklasują swych przeciwników. Ostoja wygrywa już 5 mecz w tej rundzie. Zamczysko i Orzeł w dalszym stopniu zgłaszają chęć walki o awans. Przewaga zdobyta poprzedniej rundzie została roztrwonion, limit błędów zdaje się, że też został wyczerpany. Rehabilitacja może nadejść już za tydzień z pogodzonej ze swoim losem Czeluśnicy...

Karpaty Klimkówka     3-3     Wisłoka Nowy Żmigród

20 kolejka Klasy A, grupa: Krosno II: Polonia Kopytowa vs Nafta Splast Jedlicze, 24 kwietnia (niedziela), godz.13.00

Nafta w niedzielne popołudnie wyjeżdza na mecz do Kopytowej. Polonia na 4 mecze rundy wygrała 3. W spotkaniu inaugurującym rundę w dramatycznych okolicznościach przegrała z Tempem. Nafta po zwycięstwie nad Startem objęła ponownie fotel lidera. Tłok czołówce jednak jest ogromny. Między drużynami z tzw TOP5 jest zaledwie 6pkt różnicy. Wygrana z Polonią w Kopytowej pozwoli na utrzymania 1 miejsca bez oglądania się za siebie.

Karpaty Klimkówka     -     Wisłoka Nowy Żmigród  24 kwietnia, 13.00

Skład Nafty: Pitrus - R.Zaręba. L.Czaja, K.Gębarowski, J.Krawczyk, B.Smosna, T. Ziobro, K. Rymarczyk, M.Guzik, T. Bardzik R.Macnar

19 kolejka Klasy A, grupa: Krosno II: Nafta Splast Jedlicze - Start Rymanów 2-1 (1-1)

W 19 kolejce spotkań Nafta pokonuje drużynę Startu Rymanów 2-1. Pierwszą bramkę strzelili goście. Wyrównał z karnego K. Rymarczyk. Gola na wagę zwycięstwa strzelił L. Czaja.  Po tym zwycięstwie Nafta powraca, po tygodniowej przerwie, na fotel lidera rozgrywek.